HİKAYEMİZ

Geleneksel yerel lezzetlerimizden Kanlıca yoğurdu, 1893 yılından beri ailemiz tarafından imal edilmektedir. 93 Harbi olarak bilinen  1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı’nda maruz kaldıkları zulüm neticesi Bulgaristan’dan anavatana göç eden dedelerimizin Kanlıca’yı yurt edinmelerinden beri 5 kuşaktır Kanlıcadayız. İlk Kanlıca yoğurdunu üreten Dedem Poyraz İbrahim Ağa ile başlayan bu serüvenle beraber bende (Muhammed Ali Sakkaf), doğduğumdan beri yoğurdun mayanın içindeyim. Sultanahmet İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini bitirdikten sonra üçüncü kuşak olan dayımla çalışarak mesleğe adım attım. 1986 yılında ise çiftlik anlayışı içerisinde, bugünün deyimiyle organik tesisimizi kurdum. Ayrıca ürünümüz Kanlıca Yoğurdu marka olarak da 1988 yılından beri adıma tescillidir.

Aile yadigarı ürünümüz Tarihi Meşhur Kanlıca Yoğurdu, kendine özgü özelliği itibariyle tamamen doğaldır. Doğal yemlerle beslenen, bölgemizin özel florasında otlayan sığır ve koyunlarının sütü özenle seçilerek bir önce üretilmiş Kanlıca Yoğurdu ile mayalanır. Soğutma aşamasından sonra +3 derecede satış noktalarına ulaştırılır. Aslında uyguladığımız süreç, ev tipi üretim sürecinin daha fazla miktarlara uygulanmasından ibarettir. 

İlk Yoğurtçu Poyraz İbrahim Ağa

İlk Yoğurtçu Poyraz İbrahim Ağa

Asırlık Markalar Kanlıca Yoğurdu

Asırlık Markalar Kanlıca Yoğurdu

Muhammed Ali SAKKAF - 1977

Muhammed Ali SAKKAF - 1977

Nur Sakkaf-Muhammed Ali Sakkaf 2009

Nur Sakkaf-Muhammed Ali Sakkaf 2009

ÖDÜLLERİMİZ

Kültür Üniversitesi Agmer ailesine, “Uzun Ömürlü-Köklü İşletmeler Ödülü” ile başarımızı taçlandırdığı için çok teşekkür ediyoruz.

Şiirlere, şarkılara ilham kaynağı olmuş Kanlıca'mızda 1893’ten bugüne, bir asrı aşkın süredir, ailemizin emeği doğal Kanlıca yoğurdumuzu gönül rahatlığı ile sevenleriyle buluşturuyoruz. Bizler aldığımız bayrağı ileri nesillere taşırken, bize miras kalan öğretilerden ve kalitemizden ödün vermeden adım atmakta; aile birliği, beraberliği, güveni içerisinde sağlam adımlarla ilerlemekteyiz. Son zamanlarda medyada yer alan “Doğal ve katkısız", "Uygun koşullar altında raf ömrü kısa ürünler tüketilmeli “ , “ Ekşiyebilen yoğurt yenmeli” haberleriyle birlikte tüketici bilincinin artması bizlere ne kadar doğru bir iş yaptığımızın haklı gururunu yaşatmaktadır.

Asırlık Markalar Ödülü

Asırlık Markalar Ödülü

Nur Sakkaf

Nur Sakkaf

Asırlık Markalar Ödül Töreni

Asırlık Markalar Ödül Töreni

KANLICA

Kanlıca, İstanbul'un Beykoz ilçesinin ünlü bir semtidir. Anadoluhisarı ile Çubuklu arasında bulunur. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Anadolu yakasındaki ayağının kuzey tarafındadır.

Sakkaflar Tarihi Meşhur Kanlıca yoğurdu ile anılır.